DHCT Kłodzko 2015
project name

DHCT Kłodzko 2015

28 czerwca w Kłodzku odbyła się pierwsza

description

28 czerwca w Kłodzku odbyła się pierwsza edycja zawodów Downhill City Tour

organizowanych przez wrocławską Fundację KULT.

Jednym z głównych celów zawodów było przełamanie konwencjonalnej formy downhillu i przeniesienie go z górskiej scenerii w samo serce miasta. Trasa miała początek na szczycie XVI-wiecznej Twierdzy Kłodzkiej. Na jej terenie zawodnicy musieli się zmierzyć nie tylko ze skoczniami i bandami, ale także z wymagającym pełnej stabilności kamiennym podłożem, które pomimo braku opadów, było śliskie od nocnego deszczu. Następnie trasa wiodła wytyczonym przez rynek pasem najeżonym przeszkodami. Przejazd kończył się za mostem św. Jana. Tam też organizatorzy przewidzieli atrakcje dla publiczności, a najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach znagrodami.

W pięciu kategoriach wzięło udział 40 zawodników. Nagrodę główną  za osiągnięcie najkrótszego czasu przejazdu otrzymał Konrad Zamojski startujący w kategorii Hobby Full. W kategorii Elita najlepszy okazał się Bartosz Giemza, natomiast mistrzem kategorii Hardtailzostał Mateusz Zelek. Najlepszym spośród Masterów okazał się Jakub Durlik, a wśród Juniorów zwyciężył Martin Malison. Komisja przyznała również nagrody dla najmłodszego i najstarszego zawodnika.

Po uroczystej koronacji organizatorzy podziękowali zawodnikom oraz widzom. To dopiero początek – zapowiedzieli. Chłopaki z Fundacji KULT nie mają zamiaru zwalniać tempa i już rozpoczynają przygotowania do kolejnej edycji, która ma się odbyć jeszcze w październiku.