Doka Downhill City Tour Krynica 2021

Krynica Zdrój to piękna miejscowość w województwie małopolskim. Miasto z każdej strony otaczają góry, co sprawia, że jest ono doskonałym miejscem do organizacji ekstremalnych zawodów rowerowych. W Krynicy w tym roku będziemy po raz pierwszy, lecz już teraz wiemy, że będzie grubo.

Festiwal startuje już w piątek. Od rana będziecie mogli mierzyć się ze zjazdową trasą zlokalizowaną w Bike Parku Słotwiny Arena oraz pumptrackiem, który znajduje się przy ulicy Czarny Potok 25. Trasa zjazdowa jest całkowicie nowa, więc zapraszamy Was do poznania jej przy okazji naszego festiwalu. Znajduje się tutaj kilka skoczni, na których musimy dolecieć do lądowania. Występują tu też rock gardeny. Końcowa część trasy wiedzie poprzez wąski wąwóz, w którym radzimy zachować szczególną ostrożność.

 

HARMONOGRAM:

Start treningów – 10.00

Chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach panujących podczas wyścigu ?

Ilość adrenaliny, która będzie buzować w Waszych i naszych żyłach w sobotę będzie ogromna. Przygotowaliśmy dla Was dwie konkurencje, które zostaną rozegrane jednego dnia. 

Dzień rozpoczynamy od wyścigu w Urban Downhillu, na górze Parkowej. Podobnie jak w Ustroniu pierwsza część zlokalizowana jest w lesie, a druga w mieście. Na górę dostajecie się kolejką linową. Ilość skoków na trasie jest imponująca. Całość zjazdu kończy się długimi schodami, z których wpadamy z olbrzymią prędkością na finałową skocznię. 

Po rozdaniu nagród przenosimy się na pumptrack, mieszczący się przy ulicy Czarny Potok w Krynicy, gdzie będziemy kontynuować nasze zmagania. Do Waszej dyspozycji oddamy modułowy tor pumptrack, na którym rozegrane zostaną zawody. Po ich zakończeniu przeniesiemy się pod wieżę widokową na szczycie góry, gdzie odbędzie się after party.

 

HARMONOGRAM:

Start zapisów urban downhill i pumptrack – 8.00

Start treningów – 10.00

Start zawodów urban downhill – 13.00

Start zawodów pumptrack – 18.00

Start after party – 21.00

Chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach panujących podczas wyścigu ?

W niedzielę rywalizacja w tradycyjnym downhillu w Bike Parku Słotwiny. Na prawo od wyciągu wybudowana została czerwona, zjazdowa trasa downhillowa, która dodatkowo zostanie przez nas uzupełniona kilkoma przeszkodami. Będzie szybko i płynnie. Uważajcie na sobotnim afterze na tyle, aby przejazd w niedzielę był bezpieczny.

HARMONOGRAM:

Start zapisów – godz. 9.00

Start treningów – godz. 10.00

Start zawodów – godz. 12.00

Chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach panujących podczas wyścigu ?