Doka Downhill City Tour Ustroń 2021

Zawody Doka Downhill City Tour w Ustroniu to już tradycja. Trasy zawodów dopracowane do perfekcji zapewniają każdemu zawodnikowi i widzowi maksymalną dawkę emocji na najwyższym, ekstremalnym poziomie. Festiwal w Ustroniu organizowany jest nieprzerwanie od 2015 roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W samym wyścigu co roku udział biorą najlepsi zawodnicy nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Gościliśmy takie sławy jak Tomas Slavik i Ben Moore, których obecność potwierdza najwyższy poziom organizacyjny. 

Zawody Urban Downhill w Ustroniu to rywalizacja na międzynarodowym poziomie. Od 2 lat współpracujemy z naszymi Włoskimi i Czeskimi przyjaciółmi, którzy organizują pozostałe dwie rundy Pucharu Europy w swoich krajach.

W tym roku festiwal ponownie będzie składał się z 3 dni rywalizacji:

Trasa zawodów ulokowana jest na zboczu góry Równica na terenach Leśnego Parku Niespodzianek i Uzdrowiska Ustroń. Doskonałe ukształtowanie terenu i architektura Uzdrowiska dają nam możliwość stworzenia niezapomnianej trasy wyścigu. Pierwsze kilkaset metrów wiedzie przez las, w którym znajdują się liczne skocznie. Po przejechaniu 300 metrów zawodnicy są teleportowani do betonowej dżungli za sprawą dropa z murku o wysokości 5 metrów. Potem wskok na taras i zaczynają się schody. Na trasie jest ich sporo – ponad 100. Widowiskowe skocznie towarzyszą nam do ostatnich metrów trasy. Po zakończeniu zawodów rozegrany zostanie Whip Contest.

HARMONOGRAM:

Start zapisów – 8.00

Start treningów – 10.00

Start zawodów – 13.00

Whip Contest – 16.00

Chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach panujących podczas wyścigu ?

Drugi dzień rywalizacji to zmagania na pumptracku. W centralnej części miasta ustawiamy dużą modułową konstrukcję PUMP IT, dostarczającą nam rozwiązania na miarę naszych i Waszych oczekiwań. W zawodach na pumptracku udział mogą wziąć osoby od 8 roku życia. Start rozpoczyna się w godzinach popołudniowych, aby zawodnicy mieli możliwość potrenowania przed niedzielną rywalizacją na trasie zjazdowej w Bike Parku Palenica.

HARMONOGRAM:

Start zapisów i treningów na pumptracku – 10.00

Start treningów w Bike Parku Palenica – 10.00

Start zawodów na pumptracku – 15.00

Chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach panujących podczas wyścigu ?

Ostatniego dnia festiwalu ścigamy się w Bike Parku Palenica, na trasie potocznie znanej jako „Twoja Stara”. Ta szybka i płynna trasa pełna jest korzeni, rock gardenów i skoczni, które dodają jej uroku. Dobra zabawa jest tutaj gwarantowana.

HARMONOGRAM:

Start zapisów – 9.00

Start treningów – 10.00

Start zawodów – godz. 13.00

Chcesz dowiedzieć się więcej o zasadach panujących podczas wyścigu ?

Sprawdź relację z
zeszłorocznej edycji

Doka Downhill City Tour 2020 Downhill
Odtwórz wideo

Zobacz zdjęcia z zeszłej edycji