Uzdrowisko Ustroń

Uzdrowisko Ustroń i jego baza zabiegowa – Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia – to miejsce przyjazne sportowcom. Fizjoterapeuci, którzy pracują z amatorami i zawodowcami, a najczęściej sami także uprawiają sport, a także bogata oferta zabiegów rehabilitacyjnych i regeneracyjnych to niewątpliwe atuty tego miejsca. 

Towarzyszymy miłośnikom sportu od momentu podjęcia decyzji o aktywności, przez treningi aż po właściwą i konieczną regenerację. 

Zanim twoje serce przyspieszy, a tętno ze spoczynkowego wzrośnie do treningowego czy nawet do maksymalnego, warto sprawdzić czy serce rzeczywiście masz jak dzwon. Zatem na początek zapraszamy do poradni kardiologicznej, gdzie wykonujemy m.in. EKG, echo serca i test wysiłkowy. Takie badania na początku sportowej i aktywnej drogi powinny być niezbędne, a później regularnie powtarzane. Zaawansowanym i regularnie uprawiającym sport polecana jest ergospirometria, która pozwala określić wydolność oddechowo-krążeniową. 

Chcesz schudnąć? Zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej na rzecz mięśni? Zacznij od analizy składu ciała, która pozwala na określenie proporcji pomiędzy tkanką tłuszczową, mięśniową, nawodnieniem organizmu oraz zmineralizowaniem kości. Poznasz także swój wiek metaboliczny, a to bardzo ciekawa informacja. 

I w tym momencie możesz rozpocząć ćwiczenia! Ale jakie? Na to pytanie też znamy odpowiedź! Umów się z naszym trenerem personalnym na konsultację oraz na trening wprowadzający, który ułoży indywidualny plan treningowy dopasowany do Twoich możliwości i oczekiwań.

Zapraszamy na siłownię! Do Twojej dyspozycji jest ponad 200 m2  oraz wysokiej klasy sprzęt. Nasi trenerzy oraz instruktorzy pomogą zaplanować zestawy ćwiczeń, a później będą czuwać nad ich prawidłowym wykonaniem, tak, by wszystko było efektywne i z korzyścią dla zdrowia. A w rezultacie, by ćwiczenia na siłowni pozwoliły osiągnąć jak najlepsze rezultaty. 

Zmęczony? Czas na najprzyjemniejszą część treningu! Relaks! I tutaj też wiele możemy zaoferować. Na początek basen solankowy, który pokochają Twoje mięśnie. Dwa baseny wypełnione są ustrońską solanką o stężeniu 4%, którą wydobywamy  z dwóch własnych odwiertów. Mamy powody do dumy, gdyż nasza solanka uważana jest za jedną z najlepszych w Europie. Dzięki zawartości w solance jodu i bromu, w sali basenowej panuje specyficzny mikroklimat wpływający korzystnie na drogi oddechowe. 

Masaże – lecznicze i relaksujące, kąpiele w borowinie, sauna, a dla miłośników bardzo niskich temperatur – kriokomora, to nasze sprawdzone metody na regenerację organizmu sportowca. 

Nic tak nie poprawia samopoczucia jak kriokomora ogólnoustrojowa. Jeśli tylko lekarz Ci nie zabroni, to 10 seansów po 3 minuty w temperaturze -120 oC daje rewelacyjne efekty! Hartuje i poprawia odporność. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęki, obniża napięcie mięśni. Poprawia również krążenie, oczyszcza i napina skórę przyspieszając jej regenerację. Same zalety! Po takim cyklu w kriokomorze znowu z przyjemnością wrócisz do treningów i zobaczysz efekty. 

A na koniec zapraszamy do Medical & Spa Prestige Club. Wybór zabiegów jest tu ogromny! Kąpiele borowinowe, kwasowęglowe, ozonowe to tylko niektóre z nich. Bogata oferta zabiegów fizjoterapeutycznych, m.in. elektrostymulacje, jonoforeza, krioterapia miejscowa, pole magnetyczne, prądy, ultradźwięki, super indukcyjna stymulacja – SIS. Do tego cała gama masaży – tych leczniczych, jak i relaksacyjnych, np. gorącymi olejami. Dopełnieniem tego wszystkiego jest strefa saun! Ziołowa, sucha, infrared – kto co lubi. I wszystko to powoli, bez pośpiechu, w przyjemnej i kojącej atmosferze. 

Wszystko, czego potrzebują miłośnicy sportu i aktywności pod jednym dachem. 

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do nas i umów się na pierwsze spotkanie z fizjoterapeutą. Opowie, pokaże i zaplanuje. 

Tel. 33 856 58 75 lub 33 856 58 94

www.spa-ustron.pl

zobacz Film

DHCT 2020
Odtwórz wideo